1. Domů
  2.  | 
  3. Rady & Tipy
  4.  | Jak se připravit na výměnu oken

Jak se připravit na výměnu oken

V jednom z minulých příspěvků jsme se věnovali bodům, na které byste měli při výběru oken dbát. Dnes se podíváme, jak se na takovou výměnu vlastně připravit.

1. Nejdůležitějším bodem je samozřejmě výběr vhodného materiálu
Pokud bydlíte v bytovém domě, nebo je Vaším zásadním kritériem cena, pravděpodobně zvolíte okna plastová. U nás další, avšak dražší, možností jsou okna hliníková, která jsou díky své vysoké nosnosti vhodná především do míst s velkým podílem prosklených ploch.

2. Svěřte práci odborníkům
Najděte firmu, která Vám okna prodá a odborně namontuje, dodá a nainstaluje příslušenství, jako jsou žaluzie, sítě proti hmyzu. Jistým ukazatelem je i předvedení vzorku v kamenné prodejně nebo showroomu, kam se můžete kdykoliv obrátit.

3. Jak je to s povolením
Pokud okna pouze měníte za nová a nebudou nijak měnit vzhled Vaší stavby, je dobré podat ohlášení (kde není třeba čekat na schválení) a pustit se do práce. Pokud ovšem budou mít Vaše nová okna jiný tvar, barvu nebo plánujete například zasklení balkonu, stavební povolení si již musíte zařídit. Úřad bude pravděpodobně také vyžadovat nákres původního a nadcházejícího stavu. V případě, že byste například klasická okna nahrazovali francouzskými, pak bude potřeba navíc ještě posudek statika.

4. A jde se na úklid 
Podlahu důkladně přikryjte, koberce srolujte a z okolí oken odstraňte veškerý nábytek. Odkliďte hlavní přístupovou cestu a klidně obalte rohy nábytku kartonem nebo starým kobercem. Veškerý nábytek přikryjte igelitovými fóliemi, které důkladně upevněte izolepou a jste připraveni!


Rádi byste se o nás dozvěděli více? Můžete si prohlédnout naše další články nebo naše realizace.

Plánujete nová okna a chcete vědět, na kolik vás vše vyjde?  Nebo jen potřebujete víc informací, abyste vybrali to nejlepší řešení? Napište nám!